حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

دانلود جدول استاندارد تیرچه

دانلود جدول استاندارد تیرچه یکی از مهمترین اقداماتی است که شما باید قبل از خرید این محصولات انجام دهید. زیرا در این جدول اطلاعات مختلفی درباره اندازه‌های سازگار اجزای سازنده تیرچه‌های مختلف بیان شده که می‌توانند قدرت باربری آن‌ها را در مراحل حمل و نقل یا بارگذاری تعیین کنند. در این مقاله از ساسان دژ می‌خواهیم راهنمای استفاده از جدول استاندارد تیرچه را ارائه داده و المان‌های مختلف آن را بررسی کنیم.

دریافت جدول استاندارد تیرچه

راهنمای استفاده از جدول استاندارد تیرچه

برای اینکه بتوانید از جدول استاندارد تیرچه استفاده کنید، باید با اجزای مختلف تیرچه بتنی آشنایی داشته باشید. این اجزای سازنده از قرار زیر هستند:

  • میلگرد کششی یا اصلی که برای مهار نیرو‌های کششی ایجادشده در زمان حمل و نقل، وزن مرده سقف و لنگر خمشی ناشی از وزن مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • میلگرد عرضی که می‌تواند ایستایی لازم را برای تحمل وزن تیرچه، وزن مرده سقف و نیروی برشی T را فراهم کند.
  • میلگرد بالایی که برای تحمل وزن تیرچه در زمان حمل و نقل و تغییرات حرارتی در بتن پوششی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • میلگرد تقویتی که برای انتقال انواع بار‌های فشاری و برشی مورداستفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند لنگر‌های خمشی ایجادشده در زمان حمل و نقل را به خوبی تحمل کند.

با شناخت اجزای تشکیل دهنده تیرچه بتنی می‌توانید به راحتی سایز میلگرد‌های موردنیاز را متناسب با طول تیرچه و طول تقویتی برآورد کرده و به این ترتیب مناسب‌ترین مصالح ساختمانی را خریداری کنید.

جدول استاندارد تیرچه

در دانلود جدول استاندارد تیرچه باید به این نکته دقت کنید که نمره میلگرد اصلی یا کششی چند است و سپس به سراغ جدول بروید؛ زیرا در هریک از این‌ها، طول تیرچه و طول تقویتی با هم متفاوت خواهد بود. علاوه بر این باید دقت داشته باشید که جدول استاندارد تیرچه بسته به مکان نصب هم تفاوت دارد؛ بر این اساس، این جداول ب 4 دسته مسکونی، اداری، تجاری و پارکینگ تقسیم می‌شوند. در ادامه جدول استاندارد تیرچه برای میلگرد‌های اصلی با سایز‌های مختلف را آورده ایم.

  • جدول استاندارد تیرچه اداری بر اساس نمره میلگرد اصلی

  • جدول استاندارد تیرچه تجاری بر اساس نمره میلگرد اصلی

  • جدول استاندارد تیرچه پارکینگ بر اساس نمره میلگرد اصلی

  • جدول استاندارد تیرچه مسکونی بر اساس نمره تیرچه اصلی

سخن پایانی

در این مقاله از ساسان دژ راهنمای استفاده از جدول تیرچه را ارائه داده و امکان دانلود جدول استاندارد تیرچه اداری، مسکونی، تجاری و پارکینگ را برای شما فراهم کردیم. در صورتی که به دنبال تیرچه‌های باکیفیت و استاندارد هستید، می‌توانید برای اطلاع از قیمت تیرچه در اصفهان با ما در ساسان دژ تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا محل نصب تیرچه بر روی اطلاعات جدول استاندارد آن اثرگذار است؟

بله. به دلیل اینکه نیرو‌های واردشده در محل‌های نصب مختلف متفاوت هستند، در زمان دانلود جدول استاندارد تیرچه باید در نظر داشته باشید که قصد خرید این محصول را برای نصب در چه مکانی دارید.

علامت 2φ در جدول استاندارد تیرچه به چه معناست؟

از آنجا که در ساختار تیرچه دو ملیگرد اصلی و دو میلگرد عرضی مورداستفاده قرار می‌گیرند، این علامت به شما می‌فهماند که نیاز به دو میلگرد خواهید داشت. همچنین در مورد میلگرد‌های تقویتی هم ممکن است گاهی نیاز به دو عدد میلگرد پیدا کنید که به دلیل احتمال متفاوت بودن سایز میلگرد‌ها، به صورت جداگانه در جدول بیان می‌شوند.

مقالات بیشتر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس