حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

قیمت تمام شده هر متر مربع سقف تیرچه بلوک چقدر است؟

قیمت هر متر سقف تیرچه بلوک یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که مشغول ساخت ساختمان هستند یا به دنبال یک راه سریع و آسان برای تکمیل ساختمان خود می‌گردند. در این مقاله از ساسان دژ می‌خواهیم عوامل موثر بر قیمت هر متر سقف تیرچه بلوک را بررسی کرده و بگوییم که قیمت تمام شده هر متر مربع سقف تیرچه بلوک چقدر است؟

قیمت تمام شده هر متر مربع سقف تیرچه بلوک چقدر است؟

نحوه محاسبه قیمت هر متر مربع سقف تیرچه بلوک

برای محاسبه قیمت اجرای سقف تیرچه بلوک و مصالح موردنیاز برای آن، نیاز است که قیمت اجزای مختلف این مدل سقف را به طور جداگانه در نظر بگیرید. برای مثال باید قیمت تیرچه را به صورت جدا بررسی کرده و قیمت بلوک سقفی را هم جداگانه برآورد کنید که در ادامه توضیحات بیشتری را در این باره ارائه داده ایم.

  • قیمت تیرچه بتنی

در صورتی که اسکلت ساختمان به صورت بتنی باشد، نیاز به تیرچه بتنی خواهید داشت که قیمت آن بر اساس مقدار میلگرد‌های به کار رفته در ساختارش تعیین می‌شود. بنابراین برای برآورد قیمت هر متر مربع سقف تیرچه بلوک باید قیمت میلگرد را هم بررسی کرده و ببینید که در هر متر مربع، چه مقداری از این مصالح نیاز خواهید داشت. دقت داشته باشید که هرچه طول د‌هانه قابل پوشش با تیرچه بیشتر باشد، هزینه‌های شما هم افزایش پیدا خواهد کرد. شما می‌توانید برای پیدا کردن بهترین قیمت تیرچه بلوک در اصفهان با ما در ساسان دژ تماس بگیرید؛ زیرا ما تولیدکننده این محصولات هستیم و آن‌ها را بدون واسطه به بازار ارائه می‌دهیم.

استعلام قیمت خرید تیرچه و بلوک در اصفهان

  • قیمت بلوک سقفی

در ساختار سقف تیرچه بلوک، بلوک سقفی نقش بسیار مهمی‌ دارد و در تعیین قیمت تمام شده هر متر مربع سقف تیرچه بلوک هم باید در نظر گرفته شود. به طور کلی برای محاسبه قیمت این بلوک‌ها، باید به ابعاد و دانسیته آن‌ها توجه کنید. امروزه از بلوک‌های یونولیتی با دانسیته 7 استفاده می‌شود که معمولا قیمت‌های مناسبتری دارند. برای اطلاع از قیمت انواع بلوک سقفی در اصفهان و سفارش خرید این محصولات با ساسان دژ تماس بگیرید.

  • هزینه مقدار بتن مصرفی

به ازای هر متر مربع از سقف، حدود 0.18 مترمکعب بتن مصرف می‌شود؛ بنابراین وقتی می‌خواهید قیمت هر متر سقف تیرچه بلوک را محاسبه کنید، نیاز خواهید داشت که مقدار بتن مصرفی را هم تخمین بزنید و در ماشین حساب خود لحاظ کنید.

  • قیمت اجرای سقف تیرچه بلوک

از دیگر عوامل موثر بر قیمت تمام شده هر متر مربع سقف تیرچه بلوک می‌توان به دستمزد اجرای آن اشاره کرد. در صورتی که خودتان بتوانید این کار را انجام دهید، این هزینه کسر خواهد شد؛ اما نیاز است که دستمزد کارگران و همکاران را در نظر داشته باشید. برخی از پیمانکاران به صورت روزانه دستمزد دریافت می‌کنند و برخی حالت پروژه ای دارند. البته این دستمزد معمولا با در نظر گرفتن وسایل موردنیاز است و دیگر احتیاجی به خرید وسایل توسط شما نیست.

نکات مهم در محاسبه قیمت سقف تیرچه بلوک

  • در زمان محاسبه قیمت تعیین کنید که می‌خواهید از بلوک‌های توخالی بتنی، یونولیتی یا سفالی استفاده کنید.
  • در محاسبه مقدار میلگرد مصرفی، باید همه قسمت‌های سقف را در نظر بگیرید.
  • در صورتی که از تیر‌های ساده یا مرکب فلزی برای تکیه گاه تیرچه استفاده می‌کنید، مساحت سقف از جدار خارجی دیوار سنجیده خواهد شد.
  • اگر از دیوار بتنی یا تیر بتنی به عنوان تکیه گاه استفاده می‌کنید، برای اندازه گیری مساخت سقف باید جدار داخلی را مبنا قرار دهید.
  • حتما ابعاد بلوک‌ها را در نظر داشته باشید تا بتوانید بر اساس مساحت سقف، تعداد درست بلوک موردنیاز را محاسبه کنید.

سخن پایانی

در زمان محاسبه قیمت تمام شده هر متر مربع سقف تیرچه بلوک باید عوامل مختلفی را در نظر داشته باشید که میزان مصالح مصرفی، نوع مصالح و دستمزد اجرا از مهمترین آن‌ها هستند. همچنین نیاز است که قیمت دلار و نوسانات ارزی را هم در این محاسبات در نظر بگیرید تا بتوانید یک تخمین دقیق‌تری را به دست آورید. در این مقاله از ساسان دژ اطلاعاتی را درباره قیمت هر متر سقف تیرچه بلوک در اختیار شما قرار دادیم. شما می‌توانید برای خرید بتن سقفی و تیرچه بلوک با بهترین قیمت با ساسان دژ تماس بگیرید و به این ترتیب در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

آیا نوع تیرچه بلوک بر روی قیمت هر متر سقف تاثیر دارد؟

بله. به دلیل اینکه انواع مختلف تیرچه بلوک با قیمت متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند و ابعاد مختلفی دارند؛ در نتیجه میزان مصالح موردنیاز شما هم با تغییر کردن نوع تیرچه بلوک، تغییر خواهد کرد.

آیا در محاسبه قیمت تمام شده هر متر مربع سقف تیرچه بلوک باید کرایه وسایل را هم در نظر گرفت؟

برخی از پیمانکاران، در زمان محاسبه دستمزد، مقدار کرایه وسایل را هم لحاظ کرده و از این نظر دیگر زحمت تامین وسیله‌ها بر عهده شما نیست. اما گاهی اوقات ممکن است هزینه‌هایی مانند جرثقیل را به صورت جداگانه پرداخت کنید.

مقالات بیشتر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس